O nás

Co znamená Hafoj?

To je jednoduché: Haf + ahoj = Hafoj :)

Jak Hafoj vzniklo?

V dubnu 2021 mě po 14 letech opustil můj pes Benji (více o něm tady). Jeho odcházení pro mě bylo natolik bolestivé, že jsem si říkala, že tohle už nikdy nechci zažít a dalšího psa nechci. Postupem času jsem se ale přistihla, že procházím jednotlivá plemena a přemýšlím, které by se ke mě hodilo. Vzpomněla jsem si na ilustrovaný psí atlas, který jsem si jako malá prohlížela pořád dokola, a který jsem znala zpaměti. Tamní ilustrace jsem se mnohokrát snažila napodobit a přála si, abych jednou psy uměla nakreslit alespoň zpoloviny tak dobře, jako manželé Knotkovi, kteří knihu ilustrovali.

Od mala jsem kromě psů totiž milovala i kreslení. Dodnes si myslím, že kdyby mě cesta nezavála ke studiu umění, vydala bych se pravděpodobně zvířecím směrem. Ale všechno dohromady dělat nejde a tak šel psí svět na pozadí, zatímco jsem trávila svůj čas v ateliérech, dílnách, galeriích a později nad studiem uměleckohistorické literatury v Národní knihovně.

Ale zpátky k Hafoj. Jak jsem tak tesknila po psí společnosti a zároveň si nebyla jistá, kterého pejska a zda vůbec bych chtěla, řekla jsem si, že je začnu kreslit a tím si je tak trochu zpřítomním. Nechtělo se mi je ale kreslit jen tak, a tak jsem se rozhodla, že z těch psích kreseb sestavím kalendář. A bylo to. Původně jsem si myslela, že kalendář zvládnu nakreslit přes léto a budu mít tolik plemen, že nebudu vědět, které tam dát dřív. Nakonec jsem 12 psů kreslila skoro šest měsíců a byla jsem ráda, že jsem kalendář stihla vůbec sestavit, ale povedlo se! Uvědomila jsem si, že najednou psy kreslit celkem umím a zpětně si tak plním jeden svůj dětský sen, který jsem zapomněla, že jsem vůbec měla. 

PSI  2022 -8

A co bude dál?

Ráda bych postupně nabídla kromě kalendáře i další produkty s psí tématikou. Tak se nechte překvapit a zatím sledujte Hafoj na Instagramu, ať vám nic neunikne.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení